D.U.K.

Kokie dokumentai reikalingi norint išvykti į kelionę?

Kelionių centras "Megaturas primena, kad į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą. Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos (gali būti reikalaujama ir 12 mėnesių galiojančio paso). Patariama tai išsiaiškinti prieš išvykstant ir, esant reikalui, pasikeisti pasą ir prasitęsti jo galiojimo laiką. Tikslesnę informaciją apie tai gali suteikti migracijos tarnybos. Lietuvos Respublikai prisijungus prie Šengeno erdvės, nuo 2008 m. kovo 30 d. yra panaikinama oro sienų pasų kontrolė, todėl kertant Šengeno valstybių narių vidaus sienas Lietuvos piliečiams nebereikia pateikti kontrolei paso. Valstybių, prisijungusių prie Šengeno erdvės sąrašą bei daugiau informacijos apie Šengeno erdvėje galiojančią tvarką galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete: http://www.urm.lt/index.php?-228949831. Pažymėtina, kad pasų kontrolės panaikinimas jokiu būdu nereiškia, jog judėjimas Šengeno erdvėje yra prilyginamas judėjimui vienoje valstybėje narėje be kelionės ar tapatybės dokumento. Šengeno šalių teisėsaugos institucijų atstovai, vadovaudamiesi nacionalinių teisės aktų pagrindu turi teisę savo šalies teritorijoje patikrinti asmens tapatybę, todėl keliaujantis asmuo privalo asmens dokumentą turėti su savimi. Be to, valstybės narės pasiliko sau teisę tam tikram laikui sugrąžinti kontrolės pasienyje procedūras, jeigu kiltų grėsmė jų saugumui ar viešajai tvarkai. Pasienio kontrolė gali būti atkurta ir masinių tarptautinių sporto renginių metu. Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Informacijos apie šią tvarką galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete: http://www.urm.lt/index.php?-228949831.

Į kokias šalis keliaujant reikalinga viza?

Valstybių, į kurias vykstant Lietuvos piliečiams nereikia vizos, sąrašą galite rasti Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete. Lietuvos piliečiams Turkijos vizos išduodamos vietos oro uoste. Už Egipto vizą susimokama perkant kelionę agentūroje, viza išduodama oro uoste prieš išvykstant. Vykstant į JAE, reikalinga turistine viza. Ji išduodama per 5 darbo dienas. Taip pat yra galimybė įsigyti skubią JAE turistinę vizą, kuri išduodama per 2 darbo dienas. Dokumentai, reikalingi gauti turistinei JAE vizai: Lietuvos respublikos pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėnesius po grįžimo iš kelionės, anketa. SVARBU ŽINOTI: JAE migracijos tarnybos nedarbo dienos yra ketvirtadienis ir penktadienis. JAE viza yra išduodama tik perkant pilną kelionės paketą.

Kokių dokumentų reikia į kelionę vykstant nepilnamečiui?

Vaiko asmens dokumentai, patvirtinantys vaiko asmens tapatybę bei pilietybę ir skirti vykti į užsienio valstybes, yra Lietuvos Respublikos pasas ir asmens tapatybės kortelė (gali būti naudojama vykti į užsienio valstybes, su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai). Būtina žinoti, kad vaiko gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas, todėl nepilnametis negali su šiuo dokumentu vykti į užsienį. SVARBU! Vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl ruošdami vaiką kelionei tėvai turėtų atkreipti dėmesį į jo kelionės dokumento galiojimo laiką. Nuo birželio 1 dienos įsigaliojo naujas laikino vaikų išvykimo į užsienį tvarkos aprašas, kuris žymiai supaprastino nepilnamečių išvykimą iš Lietuvos. Vyriausybės patvirtintos laikino vaiko išvykimo į užsienio valstybes tvarkos aprašo nuostatos yra taikomos Lietuvos Respublikos piliečiui, neturinčiam 18 metų, išskyrus šiuos atvejus.: • jei vaikas, iki sueinant jam 18 metų, yra sudaręs santuoką (įgijęs visišką civilinį veiksnumą) arba teismo tvarka pripažintas visiškai veiksniu (emancipuotas); • jei nepilnamečio Lietuvos Respublikos piliečio nuolatinė gyvenamoji vieta yra deklaruota užsienio valstybėje, kaip to reikalauja Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nuostatos. Jeigu vaikas vyksta į užsienio valstybę su abiem tėvais (įtėviais) ar vienu iš jų, globėju (rūpintoju), įgaliotu atstovu arba vienas, Lietuvos pasieniečiams PRIVALOMA pateikti vieną iš šių vaiko asmenį liudijančių dokumentų:

• Lietuvos Respublikos piliečio pasas, asmens tapatybės kortelė arba pasas; • Lietuvos Respublikos diplomatinis pasas;
• vaiko kelionės dokumentas (pripažįstamas ne visose valstybėse); • kelionės dokumentas (pateikia asmenys be pilietybės);
• pabėgėlio kelionės dokumentas;
• atitinkamas užsienio valstybės kelionės dokumentas.

Įsigaliojus naujajai tvarkai, nepilnamečiui, išvykstančiam su vienu iš tėvų, kito sutikimas nėra būtinas. Vaikas, turėdamas vieno iš tėvų arba globėjo sutikimą, į užsienio valstybę galėtų laikinai išvykti su lydinčiu asmeniu arba vienas. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta, pavarde, Lietuvos pasieniečiams pasienio kontrolės punkte turi būti pateikiamas vaiko gimimo liudijimas. Jei į užsienio valstybę vienas, su globėju ar lydinčiu asmeniu vyktų vaikas, kuriam nustatyta globa (rūpyba), apie tai iš anksto turėtų būti raštu informuojama savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnyba. Būtina atminti, kad kartu su nepilnamečio kelionės dokumentais Lietuvos pasieniečiams reikia pateikti ir papildomai būtinų dokumentų kopijas (išskyrus paso, asmens tapatybės kortelės arba vaiko kelionės dokumento).

Ką reikia žinoti vežantis į kelionę kūdikį iki 2 m. amžiaus?

Pirmiausia kūdikis privalo turėti galiojantį asmens dokumentą (pasą). Tokio amžiaus vaikai į kelionę vyksta nemokamai. Jei vykstama į šalį, kurioje Lietuvos piliečiams reikalingos vizos, kūdikis moka tik už vizą. Jeigu kūdikiui kelionėje sukanka 2 metai, aviakompanija jį laiko 2 metų vaiku. Kūdikiui iki 2 metų vieta lėktuve ir nustatytas neregistruoto bagažo svoris nepriklauso. 2 metų vaikui, kaip ir suaugusiajam, priklauso vieta ir nemokamai registruojamo bagažo norma.

Kiek gali sverti mano lagaminas keliaujant lėktuvu į poilsinę kelionę?

Kiekvienas keleivis, vyresnis nei 2 m. amžiaus, gali nemokamai vežtis 20 kg sveriantį lagaminą. Rankinis bagažas turėtų sverti ne daugiau kaip 5 kg, jame leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose. Šiuos indus turite įdėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro, krepšelį; vienas krepšelis – vienam keleiviui. Jei kelių asmenų daiktai vežami bendrame bagaže, vienas bagažo vienetas negali sverti daugiau nei 32 kg.

Ar privalomas sveikatos draudimas vykstant į kelionę?

Vykstant į užsienio šalis Kelionių Centras "Megaturas" rekomenduoja įsigyti draudimą nuo nelaimingų atsitikimų bei būtinosios medicininės pagalbos draudimą . Apsidrausti galite bet kuriame Kelionių Centro "MEGATURO" filiale, draudimo kaina priklauso nuo kelionės trukmės, amžiaus, keliautojų skaičiaus. Vidutiniškai 7 dienų draudimas gali kainuoti nuo 7 iki 12 Eur. Draudimo dokumentų išrašymas "MEGATURE" užtrunka apie 5 min.

Ar privalomi skiepai ruošiantis kelionei?

Skiepytis kelionių centras "Megaturas" pataria atsižvelgiant į kurią šalį keliaujama, kelionės trukmę, gyvenimo toje šalyje sąlygas, keliautojo amžių, sveikatos būklę, ankstesnius skiepijimus, skiepų kainą. Daugiau informacijos apie skiepus galite rasti internetinėje svetainėje: http://www.vvspt.lt/aktai/uzkreciamos/01_Keliautojams.pdf

Kiek laiko prieš kelionės pradžią reikia būti oro uoste?

Į oro uostą "Megaturo" darbuotojai rekomenduoja atvykti likus 2 valandoms iki skrydžio.

Kas yra paskutinės minutės kelionė ir kaip ją galima įsigyti?

Paskutinės minutės pasiūlymai su ženkliai mažesnėmis kainomis pasirodo likus 1-5 dienoms iki kelionės pradžios. Šias keliones galite įsigyti bet kuriame kelionių centro „Megaturas“ filiale.

Kas yra išankstinio pirkimo nuolaidos?

Tiems, kas planuoja atostogas iš anksto, kelionių centras "Megaturas" siūlo naudotis išankstinio pirkimo nuolaidomis, kurios siekia 30 procentų. Vasaros sezono kelionėms šios nuolaidos galioja įsigyjant kelionę vasario-kovo mėn, žiemos sezono – rugsėjo-spalio mėn. Naudojantis išankstinio pirkimo nuolaidomis viešbučių pasirinkimo galimybės būna daug platesnės.

Kaip sužinoti tikslų skrydžio laiką?

Išskridimo laikas nurodomas kelionės užsakymo sutartyje, tačiau šį laiką būtina pasitikslinti parą prieš išvykimą paskambinus Jūsų turizmo vadybininkui bet kuriame "Megaturo" filiale.

Per kiek laiko patvirtinama užsakyta kelionė?

Visos kelionė tvirtinimos paros laikotarpyje. Išskirtiniais atvejais (pvz. Ramadano ar sezono įkarščio metu) tai gali užtrukti ilgiau. Garantiniai viešbučiai tvirtinami iš karto po užsakymo.

Ar galima pasirinkti sėdėjimo vietas keliaujant autobusu?

Rezervuojant kelionę, priklausomai nuo autobuso užpildymo, kelionių centro "Megaturas" vadybininkai atsižvelgia į Jūsų pageidaujamą sėdėjimo vietą.

Ar reikalinga įsigyti elektros srovės keitiklį vykstant į svetimą šalį?

Pietų šalių viešbučiuose pasitaiko elektros srovės tiekimo sutrikimų. Ne visur vienoda elektros srovės įtampa (125 V arba 220 V), todėl visada atkreipkite dėmesį į instrukciją voniose. Kai kuriuose viešbučiuose elektros lizdai yra kitokios formos nei Lietuvoje, todėl, naudojantis savais elektros prietaisais, reikia turėti elektros srovės keitiklį. Kartais viešbučiuose tokį prietaisą galima išsinuomoti. Įsigiję elektros srovės keitiklį prieš išvažiuodami, nesusidursite su galimais nepatogumais.

Ar nusipirkus poilsinę kelionę į kainą įskaičiuoti pervežimai iki viešbučio ir atgal ar reikia vykti savarankiškai?

Į poilsinės kelionės paketo kainą jau įskaičiuoti pervežimai Jūsų pasirinktoje šalyje. Oro uoste Jus pasitinka lietuvių atstovai, kurie nemokamai nuveš iki viešbučio ir atgal. Jei pageidaujate individualaus pervežimo, turite teirautis savo kelionės agento.

Iš kokių Lietuvos miestų galima išvykti į keliones autobusu?

Kelionių centras "Megaturas" nemokamai veža iš Kauno, Vilniaus, Alytaus, Marijampolės. Už papildomą mokesti organizuojami pervežimai iš Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Druskininkų, Kryžkalnio.

Kiek rekomenduojate pasiimti pinigų asmeninėms išlaidoms?

Vykstant į kelionę autobusu, rekomenduojama pinigų suma nurodyta prie kiekvieno maršruto. Skrendant ilsėtis lėktuvu, kelionių centro "Megaturas" rekomenduojama suma arbatpinigiams, suvenyrams ir kitoms asmeninėms išlaidoms būtų nuo 100 Eurų/dolerių (priklausomai nuo to, į kokią šalį vykstate).

Ar susirgus vienam iš keliautojų galima jį pakeisti kitu?

Turizmo paslaugų teikimo sutartyje yra nurodyta, kad pavardė keičiama už papildomą mokestį.

Kas yra bagažo draudimas? Kiek jis kainuoja?

Kelionių Centras "MEGATURAS" savo keliautojams suteikia galimybę apsidrausti savo bagažą. Tokio draudimo kaina skiriasi priklausomai nuo to, kokiai sumai norima drausti bagažą. Jis galioja vykstant į užsienį trumpesniam laikotarpiui (iki 45 dienų), galima pasirinkti vieną iš trijų draudimo sumų: 500 Eur, 750 Eur, 1000 Eur. Įmokos suma priklauso nuo kelionės trukmės: savaitės kelionei tokio draudimo įmoka - apie 6 Eur bagažą draudžiant 500 Eur sumai.

Į viršų